Švenčiame Lietuvos gimtadienį įsimintinai (2018-02-20)

Maža Lietuva šiomis dienomis tapo didelė. Didelė žmonių džiaugsmu, didžiavimusi ir pagarba tėvynei minint jos Nepriklausomybės šimtmetį.

Negali nepastebėti, kad ši vasario 16-oji ypatinga: trispalvių gausa gatvėse, namų languose, besišypsantys žmonės... L R prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimas Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęsti išradingai ir prasmingai įkvėpė ne vieną pilietį ar įstaigą. Mūsų mokykla ne išimtis.

Artėjant šventei mokiniai kartu su dailės mokytoja Kristina Vašatkevičiene trispalviais akcentais papuošė mokyklą.

Renginių ciklą Lietuvai pradėjo viktorina „Atkurtai Nepriklausomybei 100", kurią organizavo istorijos mokytoja Birutė Kuorienė. Ji priminė šios datos svarbą valstybės kūrimuisi ir dabarčiai, o nuskambėjus Jazzu dainai „Rudens naktis sustojo" ir ekrane prabėgus filmo „Laisvės kovos. Partizanai" vaizdams, galėjai pastebėti – atkurti istoriniai įvykiai ir dainos žodžiai palietė ne vieną širdį. Po įžangos vyko viktorina. Dalyviai, trys komandos „Lie", „Tu" ir „Va", atliko įvairias užduotis: turėjo atpažinti įžymias istorines asmenybes, pagal video siužetus atspėti šimtmečio įvykius, atsakyti į klausimus. Žiūrovai galėjo pasitikrinti žinias matydami užduotis skaidrėse.

Mokiniai noriai dalyvavo dailės darbų parodoje „Piešiu Lietuvai" ir rašė laišką, kuriame išsakė gražiausius žodžius ir linkėjimus Lietuvai.

Spaudžiant lengvam šaltukui mokyklos bendruomenė apsilankė Ukmergės karinės istorijos mylėtojų klube „Miško broliai". Čia klubo nariai supažindino su savo veikla, leido apžiūrėti ginklus, kokius naudojo partizanai, autentiškas uniformas, papasakojo apie dramatiškiausią ir tragiškiausią Lietuvos istorijos laikmetį - partizanų, šaukiamų laisvės ir nepriklausomybės troškulio, kovas prieš okupantus. Bunkeryje stebėjome filmą apie partizaninį judėjimą Lietuvoje, išklausėme mokyklos direktorės Janinos Jastčembskienės sveikinimo žodžius tėvynei ir lietuviui, palinkėjimus mylėti Lietuvą kaip savo namus, mokytojos Angelės Gilienės įkvėpti pritariant akordeonui nuo „dūšios" (senoliai sakytų „net lempos geso") traukėme šimtmečio dainas, vaišinomės kareiviška koše ir arbata. Akimirkai stabtelėjome bendrai nuotraukai su „Miško broliais".

Mūsų mokykla atsiliepė į L R prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą ir dalyvavo akcijoje ,,Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai".

Renginiai, skirti Tėvynės Nepriklausomybės 100-iui, puoselėja tautines ir dorovines vertybes, tokias, kaip meilė ir pagarba žmogui, savo žemei, jos praeičiai.

„Tegyvuoja tauta, laisvai bendraujanti su savo istorija" Just. Marcinkevičius.

Daiva Nasyrovienė

Nuotraukos galerijoje